Szkło float i optiwhite

float

FLOAT

Szkło prawie idealnie płaskie, bez optycznych wad, gładkie. Pojawienie się tej metody produkcji na rynku w połowie lat 50. XX wieku zrewolucjonizowało branżę. Jej twórcą jest sir Alaistair Pilkington.

Float jest najpopularniejszym rodzajem szkła. Na linię produkcyjną trafia mieszanka piasku szklarskiego, wapnia, dolomitu, sodu i innych składników – w nowoczesnym, precyzyjnym, skomplikowanym procesie (płynne szkło wędruje z pieca do wanny z płynną cyną, następnie jest chłodzone) powstaje nieprzerwana, o wysokiej jakości wstęga szkła.

Jest ono przetwarzane na szkło przeciwpożarowe, szkło hartowane, szkło laminowane, szkło bezpieczne i innego rodzaju szkła. Większość szklanych produktów znajdujących swoje zastosowanie tak w budownictwie, jak i w motoryzacji wykonywana jest właśnie ze szkła float.

 

 

 

 

 

 

 

optiwhite

OPTIHWITE

Gdy dokładnie przyjrzymy się szkłu, na jego krawędziach zauważymy delikatny zielony odcień. Jeśli jednak zmniejszymy zawartość żelaza, otrzymamy szkło niemal zupełnie przezroczyste, pozbawione zielonego nalotu – optiwhite. Ten rodzaj szkła, o wysokiej przepuszczalności światła, sprawdza się zatem tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu doskonałej przejrzystości, naturalności, transparentności. Jest używane przy produkcji okien, balustrad, ścianek działowych, gablot, witryn sklepowych, akwariów. Można je hartować oraz laminować.